Тел. /044/ 531-7204 229-7204
Організація бізнесу.
.................................................................................................................................
Наймані працівники Фізичної особи-підприємця.

Фізична особа-підприємець має право наймати працівників (крім платників єдиного податку, що відносяться до першої групи).

Одночасне число найманих працівників, включаючи членів сім'ї підприємця, повинно бути не більше десяти осіб що перебувають на спрощеній системі оподаткування та відносяться до другої групи, і не має обмежень для третьої групи.
Це означає, що в цілому за один календарний рік найманих працівників може бути значно більше. Наприклад, у трудових відносинах з підприємцем на початок І кварталу перебувало десять чоловік, в лютому один з них звільнився, в березні укладено трудовий договір з іншим найманим працівником. Всього в звітному кварталі у підприємця працювало одинадцять людей, а одночасно - тільки десять.

Кожному оформленому найманому працівнику підприємець повинен нараховувати заробітну плату, утримувати з не 18% податку на прибуток з фізичних осіб, 1,5 % воєнного збору і нараховувати єдиний соціальний внесок (22 %). При цьому необхідно вести спрощену кадрову документацію (Трудові договори, табеля виходу на роботу, відомості нарахування заробітної плати, графік відпусток, накази, розпорядження тощо).

Водночас реєструвати договір в Центрі занятості наразі непотрібно. Але обов’язково до початку роботи працівника, повідомити податкові органи про нового робітника. Зверніть увагу! Штраф за кожного неофіційного робітника в 2019 році становить 125 190 грн.
META-Ukraine
Інформаційний розділ.

  • Основи підприємництва.

  • Організація бізнесу. Поради.

  • Фізичній особі-підприємцю - платнику єдиного податку..

  • Дії, що потрібно провести після реєстрації.

  • Індивідуалізація підприємницької діяльності.

  • Довідкова інформація.

Перейти до розділу.